8 راه کار برای موفقیت بیماران دو قطبی در محل کار

8 راه کار برای موفقیت بیماران دو قطبی در محل کار

اختلالات رفتاری در بیماران دو قطبی که تحت درمان قرار نگرفته اند می تواند منجر به ایجاد مشکلات زیادی در انجام کارهایشان بخصوص کارهایی که به صورت تیمی و گروهی انجام می شود گردد.

حملات هجومی و ناگهانی که در بیماران دو قطبی صورت می گیرد می تواند شرایط را وخیم کند و در مواردی نیز می تواند رابطه ی شخصی و عاطفی فرد با شریک زندگیش و همچنین حرفه کاریش را به نابودی بکشاند.

ناگفته نماند که تعداد زیادی از بیماران دو قطبی که تحت درمان قرار گرفته اند می توانند شرایط شان را کنترل نموده و در کارخود موفق باشند.

در ذیل به پاره ای از موارد که در بهبود کنترل سلامت روانی بیماران موثر است اشاره خواهیم کرد:

1. پیگیری مراحل درمانی

شاید برایتان سوال پیش بیاید که اولین قدم برای مدیریت این بیماری در محل کار چیست؟ جواب این سوال کمک گرفتن می باشد.

داروهای مشخصی برای کنترل کردن این بیماری طراحی شده است. همچنین بیمار دو قطبی می تواند از درمان های غیر دارویی نیز برای کنترل کردن شرایطش استفاده کند. مثل مسائل شخصی و ارتباطات اجتماعی با دیگران.

IPSRT طریقه ی درمانی است که در آن به بیماران دو قطبی کمک می شود تا با بهبود روند زندگی روزانه، زندگی بهتری داشته باشند.

2. آماده کردن چند راه حل

بیشتر کارها برای ما استرس ایجاد می کنند حتی برای کسانی که عاشق کارشان هستند و استرس نقش بسیار زیادی در بدتر شدن شرایط و چرخه ی زندگی بیمار دوقطبی دارد.

یک محیط کاری سازماندهی شده و مرتب می تواند به مقدار بسیار زیادی در کاهش استرس تاثیر گذار باشد.

راه کارهایی برای کاهش استرس در محل کار :

-ثبات کاری

-ضرب الاجل ها

-همکاران

-وظایف کاری

-ساعت کاری

-درک درست از وظیفه در محل کار

3. اجتناب از کارهای شیفتی

داشتن ساعت کاری مشخص یکی از موارد مهمی است که برای بیماران دو قطبی باید رعایت شود. افراد دارای کارهای شیفتی و شیفت های با ساعت طولانی، مشکلات بسیاری در مدیریت بیماری شان دارند.

4. ساعت کاریتان را تنظیم نمایید

بعضی از مردم با منظم بودن برنامه کاری شان مقابله می کنند تا از استرس های کاری اجتناب کنند.

به عنوان مثال: بعضی از بیماران دو قطبی با بیمار جلوه دادن خود از رفتن به محل کارشان اجتناب می کنند تا در خانه استراحت کنند و از استرس دور باشند.

اگر شما بتوانید ساعت کاری خود را تنظیم کنید و ساعت های کم استرس تر را انتخاب نمایید یا اینکه در خانه کار کنید، توانسته اید در این روند نسبت به سایرین پیشرفت کنید.

 5. رئیس را در جریان امور قرار دهید

اگر شما قادر به کنترل بیماری خود هستید و علائم حمله را می شناسید و تحت کنترل دارید، می توانید موضوع را با رئیس تان در میان نگذارید.

ولی اگر شما می خواهید که رئیس تان به شما در ساعات کاری و برنامه های کاری کمک کند تا بتوانید بهترین عملکرد خود را در محل کار داشته باشید، باید او را در جریان بیماری تان قرار دهید.

سازمان کارکنان و کارفرمایان ایالت متحده آمریکا می گوید که بیشتر کارفرمایان از بیماران اعصاب و روان از جمله دو قطبی ها حمایت می کنند.

6. هوشیار بودن در ساعات فراغت

در ساعات فراغت در محل کار یا در کنار همکاران هوشیار باشید و از استعمال و نوشیدن هرچیزی که باعث اختلال در رفتار شما می شود(مثل مشروبات الکی) اجتناب نمایید چرا که مصرف این مواد باعث بروز علائم شما می شود و ممکن است شما رفتارهای نامناسبی را از خود بروز دهید.

7. کسب اطلاعات درباره ی اثرات دارویی

داروهای روانپزشکان می توانند بر حالت شما در محل کار یا بهتر بگویم چگونه کار کردن شما تاثیر بگذارد، پس بهتر است که به اطلاعات دارویی اهمیت دهید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.