دلیل تمایل برخی افراد به رابطه جنسی خشن

دلیل تمایل برخی افراد به رابطه جنسی خشن

در هر دو جنس مرد و زن تمایل به رابطه جنسی خشن می تواند وجود داشته باشد، بطور کلی تمایل و لذت از خشونت در رابطه جنسی به شرط لذت برای فاعل نشانه ی سادیسم جنسی و برای مفعول به شرط لذت نشانه مازوخیسم جنسی است. تعریف دقیق تر آن رابطه جنسی که در آن لذت روانی به سبب آسیب رساندن به جسم خود یا فرد مقابل باشد نشانه ی اختلال می باشد و نیاز به درمان دارد.

در پرونده های مشاوره پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده با مواردی روبرو شده ایم که خانم ها از خشونت همسرشان در رابطه ی جنسی گله مند بوده اند گاهی این خشونت ها تا حدی بوده، که باعث آسیب جدی شده است، لذا تمایل به رابطه جنسی خشن جزء خواسته های مشروع تلقی نمی شود.

 علت تمایل به خشونت در رابطه جنسی از نوع مازوخیسم (خودآزاری جنسی)

معمولا فردی که از آسیب فیزیکی و تحقیر شدن در رابطه جنسی احساس لذت می کند، این تمایل از دوران کودکی و بلوغ وی شکل گرفته است. دانشمندان بر این عقیده اند که افرادی که در مراحل رشد خود در خانواده تحقیر شده اند یا نادیده گرفته شده اند این رویه را نیز در ارتباط جنسی ادامه می دهند و در خیالپردازی های جنسی خود از رابطه جنسی خشن، احساس رضایتمندی می کنند.

برخی از تمایلات جنسی افراد مبتلا به مازوخیسم جنسی

تحقیر شدن حین رابطه جنسی

لذت بردن از مورد فحاشی قرار گرفتن از الفاظ رکیک در رابطه جنسی

بسته شدن دستان و پاها و مورد آزار فیزیکی قرار گرفتن

خودداری از برقراری رابطه جنسی تا زمانی که به اجبار همراه باشد

رابطه جنسی بدون ملایمت روحی

عدم تمایل به معاشقه و پیشنوازی در رابطه

مورد تجاوز قرار گرفتن یا رابطه ی جنسی به اجبار و تمایل به رابطه جنسی همزمان

و برخی تمایلات دیگر که نمی توان در اینجا مطرح نمود، چرا که می تواند باعث ایجاد برانگیختگی در افراد مبتلا به این اختلال شود.

 

علت تمایل به خشونت در رابطه جنسی در افراد مبتلا به سادیسم جنسی (لذت از آزار دادن فرد مقابل)

معمولا افرادی که مورد خشونت جنسی (تجاوز جنسی) قرار گرفته اند یا شاهد صحنه هایی از این قبیل بوده اند حس انتقام جوئی در آنها منجر به تمایل به رابطه ی جنسی خشن می شود، اما این بدان معنا نیست که همه ی افرادی که چنین تمایلی دارند لزوما مورد تجاوز قرار گرفته اند، چرا که عواملی نظیر پورنوگرافی، تنوع گرائی، رابطه با افراد مختلف نیز می تواند زمینه ساز چنین میلی در افراد شود

برخی از تمایلات جنسی افراد مبتلا به سادیسم جنسی

میل به خشونت

میل به ارتباط های چند گانه

میل به سوزاندن و آسیب به اندام های جنسی مفعول

میل به آزار کودکان

میل به برقراری روابط جنسی با افراد متعدد و آسیب رساندن فیزیکی به آنها، عدم تمایل به معاشقه و پیشنوازی، اعتیاد به پورنوگرافی

هر چه فرد مفعول بیشتر احساس نارضایتی از درد و آسب وارده کند، این افراد بیشتر احساس رضایتمندی می کنند و لذت بیشتری می برند.

مبتلایان به این اختلال می توانند با مراجعه به مراکز مشاوره درمانی رفتارهای جنسی با کمک روان درمانی بینش مدار یا شرطی سازی انزجاری، نسبت به درمان اقدام نمایند. در این بین همسر نقش مهمی ایفا می کند.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.