سیزده بدر را به سلامت سپری کنیم

سیزده بدر را به سلامت سپری کنیم

از مصرف قارچ‌های موجود در طبیعت پرهیز کنند.

محمد جواد مرادیان، سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان این مطلب، گفت: در صورت شک کردن نسبت به مسمومیت با قارچ، به سرعت با شماره ۱۱۵ تماس بگیرید یا فرد مسموم را به اورژانس‌های بیمارستانی منتقل کنید.

توصیه دیگر سرپرست اورژانس فارس در آستانه روز طبیعت، پیش‌گیری از گزش حشرات، خزندگان و جانواران بود. وی توصیه کرد: چادرهای خود را دور از خار، خاشاک و نخاله برپا کنید و برای پیش‌گیری از ورود جانوران و حشرات، در چادر را همواره بسته نگه دارید. قبل از پوشیدن کفش و لباس یا استفاده از کیسه خواب، از نبود جانوران احتمالی در آن‌ها مطمئن شوید و با پای برهنه و بدون کفش، در محیط بیرون قدم نزنید.

مرادیان ادامه داد: برای جلوگیری از تجمع جانوران در نزدیکی محل استقرار خود، باقیمانده مواد غذایی را در جایی دورتر ریخته و چنانچه دچار گزیدگی یا خراش در اثر حمله جانوران شدید، به سرعت محل زخم را با آب و صابون بشویید، سپس به مراکز بهداشتی یا درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها مراجعه کنید.

 

 

پیش‌گیری از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن، دیگر توصیه سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس بود. وی در این باره توضیح داد: از روشن کردن گازهای پیکی نیکی یا منقل در داخل چادر، خودرو یا محیط‌های بسته پرهیز کنید، از کارکرد صحیح دودکش بخاری، شومینه یا پکیج محل اسکان خود مطمئن شوید و فرد مشکوک به مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن را که دچار علایمی مانند تهوع و استفراغ، سردرد، سرگیجه، سوزش گلو یا چشم، تنگی نفس و خواب آلودگی است به سرعت از محل خارج کرده و به مراکز درمانی انتقال داده یا با مرکز اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید.

مرادیان همچنین با اشاره به بازگشت مسافران نوروزی در روزهای باقیمانده از تعطیلات، از مسافران خواست تا از رانندگی در هنگام خواب آلودگی و خستگی پرهیز کرده و پس از کمی استراحت به ادامه مسیر بپردازند و از صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی نیز خودداری کنند.

درخواست سرپرست اورژانس فارس از مردم نیز همکاری برای سرعت بخشیدن به عبور و مرور آمبولانس‌ها و نیروهای اورژانس و کمک به نجات بیماران و مصدومان بود.

منبع

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.