انیمیشن های انجمن دوست خیالی

انیمیشن های انجمن دوست خیالی

سرطان برای همه ترسناک است ولی رویارویی با این بیماری برای کودکان به مراتب ترسناک تر است. کودکان پس از تشخیص بیماری باید با رویه های پزشکی و روش های درمانی چون پرتودرمانی، شیمی درمانی و مصرف داروهای مختلف مواجه شوند و تمامی این راهکارها در نهایت دنیای لطیف کودکی آن ها را تحت شعاع قرار می دهد و بدیهی است که پذیرفتن همه این تغییرات برای کودکان ترسناک و دشوار است.

بنیاد آمریکایی تومور مغزی کودکان (The Pediatric Brain Tumor Foundation) با همکاری شرکت تبلیغاتی RPA، مجموعه انیمیشنی در 20 قسمت تولید کرده اند، نام این مجموعه “Imaginary Friend Society” به معنی «انجمن دوستان خیالی» می باشد و هدف از ساخت آن تسهیل هرچه بیش تر دوره درمان بچه های دوست داشتنی مبتلا به سرطان است. این انیمیشن های زیبا با الهام گرفتن از تصورات بچه ها ساخته و پرداخته شده اند و طیف وسیعی از موضوعات پیچیده مربوط به سرطان را از زبان شخصیت های کارتونی و به طریقی که بچه ها می توانند درک کنند، توضیح می دهند.

کودکان با دیدن این انیمیشن ها، به درک بهتری از بیماری خود می رسند و همین آگاهی آن ها از روند بیماری خود سبب می شود که کمتر بترسند و بیش تر در فرآیند درمان خود همکاری کنند.

این انیمیشن ها تا به حال صرفاً به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در دسترس بودند. اما در حال حاضر به همت تیم ویکی نیکی، تفاهم نامه ای با شرکت سازنده این مجموعه به امضا رسیده است و با کسب اجازه از شرکت مربوطه تمامی قسمت ها به زبان فارسی ترجمه و دوبله شده و در دسترس فارسی زبانان گرامی قرار خواهند گرفت.

ویکی نیکی امیدوار است که با این اقدام بتواند سهمی هر چقدر اندک در کمرنگ نمودن درد و رنج این فرشته های آسمانی داشته باشد.

 

 
 
 
 

منبع

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.