فارغ از موقعیت جغرافیایی و تاثیر آن بر ذائقه٬ تمایلات احساسی و زمینه‌های روان هم در انتخاب‌ غذاها توسط انسان دیده می‌شود. پاتریک فاگن، روان‌شناسی است که به این تحقیق پرداخته و  می گوید: در مدت تحقیقاتم متوجه شدم اکثر افراد به سمت غذاهای مدرن گرایش دارند تا غذاهای سنتی؛ پس تحقیقاتم را بر اساس تمایل به غذاهای مدرن آغاز کردم نه غذاهای سنتی.

 بی‌خیال‌های تخمه خور

تخمه خوردن حداقل در فیلم‌ها نمادی برای آدم‌های بی‌خیال است. بله اگر شما هم آجیل شب عید را بیش از هر خوراکی دیگر می‌پسندید فرد بی‌خیالی هستید، اما دیگران را هم خوب درک می‌کنید.

 خلاقیت شور

افراد خلاق معمولا تمایل بیشتری به خوراکی‌های شور دارند و در این میان چوب شور خورها گویا خلاق‌تر هستند. دوست داران این خوراکی شخصیت ریسک پذیر دارند و همیشه ایده‌های تازه‌ای به سرشان می‌زند. افرادی که ساندویچ پنیر و چاشنی خیارشور را به دیگر خوراکی‌ها ترجیح می‌دهند به احتمال زیاد اشخاصی باهوش و با ضریب هوشی بالا هستند.

 مسابقات کربوهیدراتی

در یک کلام افراد بلند پرواز عاشق کربوهیدرات هستند و چیپس سیب زمینی جز جدا نشدنی سفارشات‌شان است. انسان‌های بلند پرواز معمولا ساندویچ سنتی تن ماهی با ذرت شیرین را ترجیح می‌دهند؛ یک تن ماهی می‌خرند و آن را با انواع و اقسام ذرت‌هایی که در مغازه‌ها موجود است تزیین می‌کنند و می‌خورند.

 میوه خورهای متفکر

متفکرها میوه دوست دارند. آن‌ها برای انجام هر کاری و عبور از هر مرحله از زندگی، حسابی فکر می‌کنند و بعد از گرفتن یک نتیجه منطقی وارد عمل می‌شوند. آن‌ها همچنین افرادی وظیفه شناس و مسئول هستند. این افراد معمولا کمتر با اضافه وزن و چاقی مواجه هستند؛ زیرا مراقب عادات و سلایق غذایی خود هستند و توجه ویژه‌ای به بشقاب غذایی‌شان دارند. این گروه به میوه‌ها و سبزیجات علاقه خاصی داشته و چندین وعده این‌چنینی را در برنامه روزانه خود می‌گنجانند. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این اشخاص گرایش به سمت غذاهای شیرین است.

 سس خورهای آینده‌نگر و چاق

اگر عاشق سس و همبرگر هستید و لای انگشتان‌تان سس می‌چکد٬ شما یک شخصیت آینده‌نگر هستید و آرام آرام مقدمات رسیدن به زندگی که دوست دارید را فراهم خواهید کرد. این افراد، سرخوش، اجتماعی و واقع‌گرا هستند و ترجیح می‌دهند در رابطه با هر چیزی به صورت شفاف و صریح صحبت کنند. البته کمی پرخاش‌گر و رقابت طلب نیز هستند. این افراد بیشتر به سمت غذاهای چرب و پرکالری گرایش دارند

 برون‌گرا‌های جوجه خور

ساندویچ جوجه، جوجه کباب، جوجه چینی، بال کبابی و غذاهایی از این دست انتخاب برون‌گراهاست؛ افراد برون‌گرا از میان انتخاب‌های فراوانی که پیش روی‌شان قرار دارد، بیشتر ترجیح می‌دهند ساندویچ جوجه بخورند.

 درون‌گراهای حاضری پسند

اشخاص درون‌گرا بر عکس افراد برون‌گرا در دنیای درونی خود سیر می‌کنند و به ندرت درباره احساسات‌شان با دیگران صحبت می‌کنند. آن‌ها را نباید خجالتی دانست، اما ترجیح می‌دهند تا کمتر درباره خود و زندگی‌شان صحبت کنند. این افراد به غذاهایی شیرین، گوشت، سوسیس، کالباس علاقه داشته، اما گاهی اوقات با وجود گرسنگی زیاد نسبت به غذاها بی اشتها هستند.

 افرادی با شخصیت عصبی

افرادی که شخصیت‌های عصبی یا پرتنش و پرخاش‌گر دارند بیشتر به سمت غذاهای تند، ادویه دار و همین‌طور پر کالری تمایل دارند؛ زیرا احساس می‌کنند همیشه گرسنه هستند و نیاز به غذا دارند.

 افراد خوش اخلاق

خوش خلق‌ها معمولا تمام غذاها را دوست داشته و تعادلی بین مصرف و تمایل به خوردن غذا برقرار می‌کنند. در بین تمایلات غذایی آن‌ها می‌توان غذاهای پرچرب یا کم چرب و همین‌طور تنقلات چاق کننده یا میوه‌ها را مشاهده کرد.

البته بررسی روان‌شناسی انسان‌ها بسیار گسترده است و با یک تست و جامعه آماری کوچک نمی‌توان نسخه‌ای مشترک پیچید. برای تست طعم و شخصیت شناسی باید انواع خوراکی خاص٬ جنسیت٬ سن و سایر موارد رایج تست‌های روان‌شناسی را در نظر گرفت. فرهنگ‌های مختلف و عادات غذا خوردن در هر فرهنگ و جامعه‌ای نیازمند سال‌ها تحقیق و مطالعه و جمع آوری اطلاعات جامع است که حاصل این تحقیقات، در یک تست کوچک نمی‌گنجد. این مطلب تنها انعکاس بخشی از فعالیت روان‌شناسان در این حوزه است.

منبع