سفر روابط زوجین را تقویت می کند

سفر روابط زوجین را تقویت می کند

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای مسافرت به مکان های دیدنی و زیباست. فرصتی برای با هم بودن، در کنار خانواده بودن. سفرهایی که می تواند در به بهتر شدن روابط اعضای خانواده به خصوص زوجین کمک کند.

تجربیات جدیدی را در کنار هم خواهند داشت

تجربیات مشترک میان زوجین باعث می شود خاطرات ماندگاری در ذهن و قلب آنها حک شود. تجربه مکان های جدید برای آن ها خاطراتی ایجاد می کند که تا ابد برای روابط شان منحصر به فرد باقی می ماند.

زوجین در سفر همدیگر را می شناسند

در سفر همیشه در کنار یکدیگر هستید و برای پنهان کردن رازهایتان فرصتی نخواهید داشت. هیچ جایی برای پنهان کاری وجود ندارد و باید همسرتان را همان طور که هستید بپذیرید و تحسین کنید. در سفر کردن زوجین به حقایق ناخوشایندی رو به رو می شوند که برحسب شرایط باید آنها را درک و در صورت امکان رفع نمایند.

در کنار هم لحظات عاشقانه ای را سپری می کنید

وقتی زوجی با هم سفر می روند، خود به خود عشق و عاطفه را تجربه می کنند و با حالت ذهنی در هرجایی می توانند لحظه های زیبایی را برای هم خلق کنند. این تجربه ای است که سفر برای شما به ارمغان می آورد و به پول ربطی ندارد. در این بررسی 86 درصد از زوجین اظهار کردند که در طول سفر لحظات عاشقانه جدیدی را سپری می کنند.

در سفر بهترین دوستان در کنار هم هستید

زوجین یکدیگر را تکیه گاه و محرم هم می دانند و در فضای شخصی شان دیگران حضور ندارند و در فضایی کاملا برای یک دیگر بودن تبدیل به بهترین دوستان می شوند. آن ها در کنار هم در تمام تفاوت ها و مشکلات همراه هم خواهند بود که به آن نیاز دارند.

در کنار هم آزادی را تجربه می کنند

سفر آزادی و استقلالی ایجاد می کند که زوجین می توانند از آن لذت ببرند. آنها با احترام گذاشتن به هم، حریم خصوصی و حس حضور یکدیگر به آرامش دست می یابند و این امر باعث بهبود رابطه میان زوجین می شود.

 زوجین در سفر با گذشت تر می شوند

در طی سفر فضایی برای اشتباه کردن و هویدا شدن نواقص و ایرادات فراهم می شود. ممکن است در مسیر چالش هایی وجود داشته باشد و زوجین در طی سفر نیاز به بخشیدن همدیگر را به سرعت یاد می گیرند.


زوجین در کنار هم درس می گیرند

سفر باعث فراهم شدن فرصت هایی برای یادگیری می شود. شما نسبت به کسی که با او موضوعی را یاد می گیرید، چه حسی دارید؟ تجربه شیرین یادگیری باعث پیوند زوجین می شود و فرصتی را برای لذت بردن از دانش ایجاد می کند طوری که ذهن و قلب تان را برای جهان پیش رو خود باز کرده اید.

از لحظات زندگی تان لذت می برید

وقتی زوجین مسافرت نمی روند دائم نگران آینده هستند و رابطه شان با تردید ساخته می شود. در مقابل وقتی زوجین سفر می کنند از آنچه در آینده رخ می دهد هیچ ترس و نگرانی ندارند. آنها از لحظات زندگی شان لذت می برند و درگیر همان لحظه می شوند. سفر فرصت تحلیل زیاد موقعیت ها و نقد موضوعات فراوان را نمی دهد و زوجین را وارد به تحسین لحظات جاری می کند.

در سفر شوخی بین شما شکل می گیرد

در سفر محال است شوخی و خنده نباشد. زمان هایی به وجود می آید که همه چیز غلط از آب در می آید و شما باید بخندید. مثلا زمانی که غذای افتضاحی را می خرید یا اتاق تان را در هتل اشتباه می گیرید یا حتی نقشه را گم می کنید. وقتی مسائل به خوبی پیش نمی رود زمانی برای خندیدن خواهید داشت تا شادی به رابطه تان وارد شود.

در سفر روابط زناشویی بهتری خواهید داشت

زوج هایی که با هم سفر می روند، روابط زناشویی بهتری نسبت به زوج هایی دارند که سفر نمی روند. در طی سفر میزان کار کم شده و هیچ استرس و اضطرابی از آن نخواهید داشت. به همین دلیل روابط عاطفی و زناشویی تان بیشتر می شود. بر طبق نظر روان شناسان بیشتر از 4/3 از زوجینی که با هم سفر می روند، زندگی زناشویی خوشایندی دارند.

ارتباط بهتری با هم خواهید داشت

زوجینی که با هم سفر م روند بیشتر بر سر مسائل توافق می کنند و عدم توافق آنها نسبت به زوجینی که سفر نمی روند، کمتر است. سفر باعث می شود رابطه بهتری داشته باشند و در رفتارهایشان صبر بیشتری داشته باشند.

دکتر آذرتاش

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.